Účast na 41. ročníku Vocal Florilege de Tours ve Francii

Byli jsme vybráni na mezinárodní soutěž - 41.ročník Vocal Florilege de Tours ve dnech 25.5.-27.5.2012. Tato soutěž patří mezi nejtěžší sborové soutěže v Evropě. Je to dvoukolová soutěž s povinnou písní v originálním francouzském jazyce a dalšími speciálními prvky (povinná choreografie k jedné skladbě). Náš sbor byl v nevýhodě - soutěžili jsme s dospělými sbory a šli jsme na řadu až v 21.30 večer, kdy naše malé děti byly po celém dnu dosti unavené.

Přesto jsme získali 4. místo. Dva sbory ani nebyly puštěny do druhého kola. Jsme přesvědčeni o tom, že jsme důstojně reprezentovali naši republiku. Kromě samotné soutěže jsme navštívili řadu památek, jak v Tours, Remeši, tak v Paříži. Naše děti mohly alespoň trochu poznat francouzskou kulturu a bohatou historii této země.

Děkujeme Ministerstvu kultury a Královéhradeckému kraji za příspěvek na dopravu. Pro děti je to obrovská motivace v dnešní tak chaotické době se věnovat sborovému zpěvu a mít možnost navštívit evropské sborové festivaly.

Partneři sboru

kr-kraj-logo  ck-znak-90     zus-90

Navigace Účast na 41. ročníku Vocal Florilege de Tours ve Francii